Prelekcja na temat zagrożeń związanych z hazardem

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna prelekcja pod tytułem , będąca częścią akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej skierowanej do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych.
Organizatorami tego wydarzenia były dwie niezwykle zaangażowane panie, które postanowiły przekazać uczniom istotne informacje na temat zagrożeń związanych z hazardem. Prelekcja miała na celu uświadomienie młodzieży, jak niebezpieczne może być pogrążanie się w świat hazardu. W ramach akcji chciano pokazać uczniom, czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach. Omówiono także zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych oraz skutki uzależnień od hazardu.
Głównym przesłaniem prelegentek było to, że hazard może prowadzić do poważnych konsekwencji, zarówno finansowych, jak i społecznych. Uczniowie dowiedzieli się, jak łatwo można popaść w nałóg oraz jak trudno jest się z niego wyleczyć.
Podczas prelekcji omówiono również sposoby unikania pokus hazardowych oraz jak szukać pomocy w sytuacji, gdy ktoś znajomy lub my sami znajdziemy się w kłopotach związanych z hazardem.
Warto zaznaczyć, że prelekcja cieszyła się zainteresowaniem uczniów.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza okaże się dla nas wszystkich cenną lekcją na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *