Sukcesy uczniów

WYRÓŻNIENIE DLA  WIKTORII DRZAŁ w V Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno- Hotelarskim

MISTRZ GOŚCINNOŚCI –CONCIERGE 2019.

W dniu 6 grudnia 2019 r. Wiktoria Drzał uczennica II klasy Technikum hotelarskiego pod opieką Pani Jolanty Zebzda uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno-Hotelarskim „Mistrz Gościnności – Concierge 2019”. Tegoroczna edycja zgromadziła 10-ciu najlepszych uczestników z całej Polski. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z planowaniem i realizacją imprez turystycznych, a także kompleksową obsługą turystów i gości hotelowych.Zadania konkursowe dotyczyły pracy concierge w hotelu (przygotowanie i zaprezentowanie planu pobytu gości według ich preferencji). Oprócz wiedzy teoretycznej (test), uczestnicy musieli wykazać się także umiejętnością planowania pobytu  i obsługi gości w języku angielskim.  Program zaprezentowany przez Wiktorię podczas konkursu okazał się bardzo ciekawy i profesjonalnie przygotowany, co zaowocowało zdobyciem  wyróżnienienia.

W skład jury wchodziło grono specjalistów branży hotelarskiej – pracownicy krakowskich hoteli (Mercure Stare Miasto, Radisson Blu i Galaxy) oraz przedstawiciel WSTiE w Suchej Beskidzkiej.

Coroczny konkurs organizowany jest przez Małopolską Szkołę Gościnności w Myślenicach pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Stowarzyszenia Złote Klucze Concierge Polska. Wśród partnerów i sponsorów wydarzenia znalazły się: Grupa Hotelowa Orbis, Jordan Group, Radisson Blue, Hotel Bania Thermal & Ski oraz Wawel S.A.

Gratulujemy Wiktorii i czekamy na dalsze sukcesy.

VIII  Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 11-14 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się Centralny Etap VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.  Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki.   Organizatorami  olimpiady jest corocznie : Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy ,Zespół Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich w Kołobrzegu i Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.   W tym roku tematem przewodnim była „Historia hotelarstwa”. W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w etapach okręgowych,   w których brało udział około 340 uczniów szkół hotelarskich z całej Polski.  Naszą szkołę w tym roku po raz kolejny reprezentował Jakub Bar, który znalazł się w ścisłej  czołówce  osób  rywalizujących  o  tytuł  laureata  VIII  Olimpiady  Wiedzy Hotelarskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat jest to już piąty finalista tej olimpiady z naszej szkoły.  Etap centralny olimpiady był podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu zawierającego 100 pytań zamkniętych. Drugi etap polegał na obsłudze gości w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym oraz na obsłudze gościa w restauracji hotelowej z zastosowaniem serwisu francuskiego.  Uczestnikom  olimpiady  zapewniono  wiele  atrakcji  m.in.:  zajęcia  integracyjne, pokazy i warsztaty gastronomiczne, zwiedzanie hoteli najwyższej kategorii znajdujących się w Kołobrzegu, zwiedzanie zamku w Świdwinie oraz uroczystą kolację w Pałacu Myśliwskim w Słonowicach.  Branża  hotelarska    stanowi  prężnie  rozwijającą  się gałąź  gospodarki,  a w naszym  regionie  obserwuje  się  jej  bardzo  dynamiczny  wzrost.  Powstające  pensjonaty, gospodarstwa  agroturystyczne,  hotele    i  restauracje  generują  miejsca  pracy.  To  ważne dla absolwentów szkół hotelarskich by po zakończeniu edukacji  znaleźli prace zgodną ze swoim wykształceniem. Jesteś my dumni, iż kształcimy młodzież, która dzięki swojej wiedzy,  pracy  i  zaangażowaniu  będzie  brała  czynny  udział  w  rozwoju  hotelarstwa. Absolwenci naszej szkoły to młodzi ludzie wyróżniający się przedsiębiorczością, pomysłowością i wielką pasją. To właśnie te cechy charakteru są właściwe dla ludzi sukcesu.

Do olimpiady ucznia przygotowały: Pani Jolanta Zebzda –nauczycielka przedmiotów hotelarskich, Pani Berenika Gdula – nauczycielka języka angielskiego oraz Pani Lidia Sękowska –nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Serdecznie gratulujemy !!!

Etap okręgowy VIII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbył się równolegle w dniu13 stycznia 2016 r. w dziewięciu okręgach. Udział w niej wzięło 340 uczniów ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z  całej Polski.

Uczniowie  z naszej szkoły: Gabriela Śliwińska i Jakub Bar  przystąpili do rywalizacji z uczniami  szkół hotelarskich z woj. podkarpackiego i lubelskiego.

W rywalizacji tej Jakub Bar uzyskał najlepszy wynik w  okręgu, natomiast  Gabriela Śliwińska trzeci wynik z pośród 33 uczestników z 17 szkół hotelarskich. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań z zakresu wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego „Historia hotelarstwa”. Podczas olimpiady sprawdzono wiadomości startujących z wiedzy ogólnej o  branży jak również z aktualnej sytuacji na rynku hotelarskim i turystycznym.

Tradycyjnie już poziom olimpiady stał na bardzo wysokim poziomie. Decyzją  Komitetu Głównego Olimpiady z spośród wszystkich uczestników wyłoniono 30 finalistów na poziomie centralnym. Jednym z nich został nasz uczeń Jakub Bar. W ubiegłym roku ten sam uczeń również zdobył tytuł finalisty  VII Centralnej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu. W ciągu ostatnich pięciu lat jest to już piąty finalista tej olimpiady z naszej szkoły.

Branża hotelarska  stanowi prężnie rozwijającą się gałąź gospodarki, a w naszym regionie obserwuje się jej bardzo dynamiczny wzrost. Powstające pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, hotele i restauracje generują miejsca pracy. To ważne dla absolwentów szkół hotelarskich by po zakończeniu edukacji  znaleźli prace zgodną ze swoim wykształceniem. Jesteśmy dumni, iż kształcimy młodzież, która dzięki swojej wiedzy, pracy i zaangażowaniu będzie brała czynny udział w rozwoju hotelarstwa. Absolwenci naszej szkoły to młodzi ludzie wyróżniający się przedsiębiorczością, pomysłowością i wielką pasją. To właśnie te cechy charakteru są właściwe dla ludzi sukcesu.

Przygotowaniem uczniów oraz opiekę sprawuje nauczyciel przedmiotów hotelarskich Pani Jolanta Zebzda.

VII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 20 – 23 kwietnia 2015 r. odbył się Centralny Etap VII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem „Usługi hotelarskie w środkach transportu”. Tegoroczną olimpiadę objęli patronatem honorowym Joanna Kluzik-Rostkowska – Minister Edukacji Narodowej oraz Tomasz Jędrzejczak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Do tej części zmagań zakwalifikowało się 36 uczniów z całej Polski, którzy w eliminacjach okręgowych zdobyli najwyższą liczbę punktów. Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej reprezentowało dwóch uczniów: Maciej Magoń i Jakub Bar, którzy zostali finalistami Olimpiady i są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Etap centralny podzielony był na dwie części. Pierwszą z nich był test wiedzy składający się ze 100 pytań, na których rozwiązanie uczestnicy mieli 60 minut. Jakub Bar zakwalifikował się do finałowej „piętnastki”, osiągając drugi wynik, który pozwolił mu rywalizować w dalszych zmaganiach Olimpiady. Druga część  sprawdzała umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi gościa w recepcji w języku obcym i obsługi konsumenta w restauracji. Dla uczestników VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej przewidziano atrakcyjny program turystyczno- krajoznawczy między innymi zwiedzanie kołobrzeskich hoteli 5*Aquarius i 4*Sand, udział w pokazie gastronomicznym przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, rejs statkiem po morzu oraz uroczystą kolację. Było też trochę czasu wolnego, który młodzież wykorzystywała na poznawanie walorów nadmorskiego kurortu oraz morskiej bryzy i wspaniałego słońca. Nasi uczniowie już po raz drugi uzyskali tak wysokie wyniki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia zawodowego w naszej szkole.  Do olimpiady naszych uczniów przygotowywała pani Jolanta Zebzda. Natomiast konsultacje z języka angielskiego prowadziła pani Berenika Gdula i pani Małgorzata Brancewicz-Lorenc, a z obsługi konsumenta pani Lidia Sękowska.  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

Uczniowie technikum hotelarskiego Maciej Magoń i Jakub Bar uczestniczyli w eliminacjach Okręgowych VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Olimpiada odbyła się 14 stycznia 2015r. w Zespole Szkół Gospodarczych  w Rzeszowie. Nasi reprezentanci uzyskali wysoką pozycję znajdując sie w grupie 30 najlepszych uczestników z całego kraju. Tym samym zakwalifikowali sie na eliminacje centralne olimpiady, które odbędą sie w kwietniu w Kołobrzegu. Opiekunem olimpijczyków jest Pani Jolanta Zebzda – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

W dniu 22 października 2014 roku przeprowadzony został w naszej szkole   I etap   VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej,  w którym  uczestniczyli  zgłoszeni uczniowie   technikum hotelarskiego. Zestaw  składał się z 70 pytań wielokrotnego wyboru. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką, kształtowanie wzorców wychowawczych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich, motywowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach hotelarsko-turystycznych szkół wyższych,stworzenie dla młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań.  Uczniowie Maciej Magoń i Jakub Bar  zakwalifikowali się do etapu okręgowego  VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW !

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniu 22 kwietnia 2016 roku dwójka naszych uczniów uczestniczyła w XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach k/Lublina. Wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu żywienia: blok żywienia człowieka i gospodarstwo domowe. Barbara Wacnik dział: technologia żywności, a Artur Majkut dział: gastronomia. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania zdobywając dużą ilość punktów plasując się tuż za pierwszą trójką. Wielkie brawa dla nich za godne reprezentowanie szkoły.

W dniu 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbył się etap okręgowy XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie naszej szkoły: Arkadiusz Kuźniar, Krzysztof Podolec i Bartosz Michno (klasa IV TŻiGD) rywalizowali w bloku: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe. Organizatorem Olimpiady był Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Celem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest m.in. rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy, umożliwienie młodzieży zdobycie dyplomu szkoły  wyższej na deficytowych kierunkach studiów za pośrednictwem tytułu laureata, ukazanie walorów środowiska wiejskiego jako miejsca pracy i życia na wsi, które nie różni się standardem od życia w mieście, umożliwienie trwałego łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, popularyzacja osiągnięć oraz perspektyw w rozwoju polskiego rolnictwa, z uwzględnieniem ochrony środowiska przyrodniczego.

Realizując zadania zawarte w programie Olimpiady, młodzież może wzbogacić swoje przygotowanie zawodowe, a jednocześnie dzięki pogłębieniu wiedzy i umiejętności przyczynić się do stałego unowocześniania i rozwoju polskiej gospodarki m.in. rolnictwa.
Nasi chłopcy bardzo dzielnie rywalizowali w trakcie olimpiady, zdobywając  wysokie lokaty.
Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Gratulujemy !

Konkurs o tytuł  „Mistrza w zawodzie”

W dniach 26 – 27 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole coroczny Konkurs „Mistrz w zawodzie”. W zmaganiach konkursowych udział wzięli uczniowie z klasy II, III, IV technikum żywienia i gospodarstwa domowego, technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum kelnerskiego, technikum hotelarskiego.  Celem konkursu było: wykorzystanie i rozwijanie potencjału zawodowego uczniów oraz ich umiejętności praktycznych związanych z wybranym zawodem, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i umiejętności planowania swojej kariery zawodowej, rozpowszechnianie wiedzy na temat różnych zawodów, zmobilizowanie młodzieży do działania.

Na końcowy sukces składały się wyniki części teoretycznej  (test wewnątrzszkolny), wyniki części praktycznej (wykonanie zadania praktycznego), uczestnictwo w konkursach oraz olimpiadach o tematyce zawodowej, ocena z zajęć praktycznych, średnia ocena z 3 wybranych przedmiotów zawodowych.

Mistrzami w poszczególnych zawodach zostali:

  • Śliwińska Patrycja  – technik kelner
  • Sitek Krystyna – technik hotelarstwa
  • Podolec Krzysztof – technik żywienia i gospodarstwa domowego

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy na udział i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 17 grudnia 2013r. w budynku Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
W uroczystości tej uczestniczył również uczeń klasy II technikum hotelarskiego w Zespole Szkół w Wysokiej – Jakub Bar, który jest stypendystą w roku szkolnym 2013/2014.
Wręczenia dyplomów dokonali: Wojewoda Podkarpacki: Pani Małgorzata Chomycz – Śmigielska oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas. Program uświetniły pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego przy Liceum im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 30.10.2013r. odbył sie etap szkolny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
Uczestniczyłao w nim 21 uczniów z technikum hotelarskiego. Komisja szkolna po sprawdzeniu arkuszy z zadaniami wyłoniła dwie najlepsze uczennice: Gabrielę Śliwińską oraz Krystynę Sitek. Obie uczennice reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie zmagań na etapie okręgowym w Rzeszowie.
Uzyskane przez nie wysokie wyniki były niewystarczające do zakwalifikowania sie do etapu centralnego olimpiady.

POWIATOWA LICEALIADA 2019-2020

III miejsce POWIATOWA LICEALIADA PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT – 14.02.2020r 

W dniu 14.02.2020r.  w Hali Sportowej I LO w Łańcucie, drużyna dziewcząt naszej szkoły rywalizowała w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasze zawodniczki kolejny raz spisały się bardzo dobrze zajmując III miejsce, walcząc dzielnie o każdy punkt. Najlepszą zawodniczką zawodów została nasza kapitan Sandra Marszał. Wszystkim dziewczynom serdecznie dziękujemy za emocje i gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Skład drużyny: kapitan Sandra Marszał, Barbara Czarny, Maria Wasilewska, Aleksandra Janik, Izabela Markowicz, Karolina Uchman,  Wiktoria Drzał, Klaudia Grabowy, Ewelina Żuczek, Anna Szewczyk, Dominika Kodyra, Gabriela Cwynar

Opiekun: Bogusław Karaś

II miejsce  Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt-13.12.2019

W dniu 13 grudnia  dziewczęta naszej szkoły rywalizowały w zawodach Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po raz kolejny spisały się na medal zajmując II miejsce. Swoją determinacją i uporem pokonały  koleżanki z ZST Łańcut , ZS nr 2 Łańcut. Po zaciętym meczu finałowym przegrały po tie-breaku  z II LO Łańcut (mieliśmy piłkę meczową ale niestety niewykorzystaliśmy jej). Za rok będzie lepiej. Wszystkim zawodniczkom dziekujemy i gratulujemy.

Skład drużyny: kapitan Julia Podolec, Sandra Marszał, Maria Wasilewska, Aleksandra Janik, Karolina Uchman, Andżelika Wojnowska, Izabela Markowicz, Wiktoria Drzał, Barbara Czarny, Klaudia Grabowy, Klaudia Słonina, Kinga Rybak.

Opiekun: Bogusław Karaś

III miejsce TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY DZIEWCZĄT – 19.11.2019r 

W dniu 19.11.2019r. uczestniczyliśmy w zawodach sportowych w ramach Powiatowej Licealiady Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i Chłopców.  Nasze dziewczęta godnie przeciwstawiły się  swoim rywalkom zdobywając III miejsce. Nieco gorzej poszło chłopcom, którzy  nieznacznie ulegli zawodnikom z innych szkół, zajmując miejsce tuż za podium. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku. Wszystkim gratulujemy.

Skład drużyny: Julia Podolec, Sandra Marszał, Wojciech Cwynar, Łukasz Pusz

Opiekun: Bogusław Karaś

III miejsce Drużynowe Zawody Szachowych – 4.11.2019

Uczniowie naszej szkoły Kinga Panek, Wojciech Cwynar, Sebastian Lew, Dominik Hawro oraz Bartłomiej Żuczek w dniu 4 listopada 2019 roku dzielnie walczyli w Drużynowych Zawodach Szachowych w ramach Powiatowej Licealiady zajmując III miejsce.

Opiekun: Zbigniew Tomasik

Sztafetowe Biegi Przełajowe- 8.10.2019

W dniu 8 października 2019 r. chłopcy z naszej szkoły brali udział
w Sztafetowych Biegów Przełajowych w Łańcucie w ramach P
owiatowej Licealiady i po bardzo emocjonującej walce minimalnie przegrali III miejsce ostatecznie plasując się ostatecznie na V miejscu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.

Opiekun: Zbigniew Tomasik

III miejsce Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców- 22.11.2019

W ramach Powiatowej Licealiady w dnia 22 listopada 2019 r.
w Hali Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie odbyły się rozgrywki w piłce ręcznej w kategorii chłopców. Chłopcy po bardzo zaciętych i niezwykle emocjonujących meczach zajęli ostatecznie ex aequo III miejsce.

Opiekun: Zbigniew Tomasik

Piłka Siatkowa Chłopców – 17.12.2019

Uczniowie naszej szkoły w dniu 17 grudnia 2019 roku dzielnie walczyli
w rozgrywkach Piłki Siatkowej chłopców w ramach Powiatowej Licealiady
w grupie eliminacyjnej zajęli III miejsce. Niewiele zabrakło bo tylko jednego zwycięstwa aby zgrać w finale turnieju. Może w przyszłym roku będzie lepiej.

Opiekun: Zbigniew Tomasik

POWIATOWA LICEALIADA 2018-2019

I miejsce TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY DZIEWCZĄT – 30.11.2018r 

W dniu 30 listopada  w Hali MOSiR w Łańcucie odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym SPG Dziewcząt i Chłopców.  Nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Dziewczęta spisały się rewelacyjnie zdobywając I miejsce w powiecie, natomiast chłopcom nie udało się wyjść z grupy (przegrali z późniejszymi  zwycięzcami zawodów).  Drużyna dziewcząt będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Dziewczętom życzymy powodzenia w następnej fazie rozgrywek.

Skład drużyny: Julia Podolec, Patrycja Dziedzic, Klaudia Podolec

                          Dominik Nowak, Wojciech Cwynar, Dawid Dynia

Opiekun: Bogusław Karaś

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE- 5.10.2018

W dniu 5 października 2018 r. chłopcy z naszej szkoły brali udział
w Sztafetowych Biegów Przełajowych 10×900 m. w Łańcucie w ramach Powiatowej Licealiady, dzielnie walczyli i po bardzo emocjonującej końcówce minimalnie przegrali III miejsce ostatecznie plasując się na V miejscu.

III miejsce SZACHY DRUŻYNOWE -24.10.2018r.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 24 października 2018 roku dzielnie walczyli
w Drużynowych Zawodach Szachowych w ramach Powiatowej Licealiady.
W walce o II miejsce w turnieju zabrakło 0,5 punktu i ostatecznie drużyna naszej szkoły uplasowała się na III miejscu.

POWIATOWA LICEALIADA 2017-2018

I miejsce SZACHY DRUŻYNOWE -24.10.2017r.

W dniu 24.10.2017 r.  w obiektach MOSiR-u  Łańcut odbyły się zawody sportowe w ramach Powiatowej Licealiady – Szachy Drużynowe. Nasza drużyna w składzie: Wioletta Kwiatkowska, Krystian Cebeńko, Dominik Nowak oraz Sebastian Lew zajęła I miejsce i będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań.

Opiekun drużyny: p. Bogusław Karaś

III miejsce PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – 8.11.2017 MOSiR ŁAŃCUT

Skład drużyny: kapitan Kinga Kus, Aleksandra Węgrzyn, Gabriela Stafiej, Marzena Wrona, Klaudia Podolec,  Klaudia Słonina, Izabela Markowicz, Wiktoria Bącal, Karolina Uchman, Aleksandra Janik .

Opiekun drużyny: p. Bogusław Karaś

III miejsce TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHŁOPCÓW – 14.11.2017r 

Skład drużyny: Patrycja Dziedzic, Klaudia Podolec, Dominik Nowak, Krystian Cebeńko, Wojciech Cwynar.

Opiekun: p. Bogusław Karaś

POWIATOWA LICEALIADA 2016-2017

I miejsce TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHŁOPCÓW – 14.11.2016 

W dniach 14 i 16.11.2016 r .  młodzież naszej szkoły brała udział w zawodach sportowych w  ramach Powiatowej Licealiady Tenis Stołowy Drużynowy Dziewcząt i Chłopców. Miejscem rozgrywek była hala MOSiR-u w Łańcucie.  Drużyna chłopców zajęła I miejsce,  dziewczyny zaś otarły się o podium. Wszystkim  grającym serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekunami drużyn byli: p. Zbigniew Tomasik i p. Bogusław Karaś

I miejsce PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – 4.11.2016

W dniu 4.11.2016r. w Hali MOSiR w Łańcucie odbyły się zawody w Piłkę Ręczną Dziewcząt w  ramach Powiatowej Licealiady.  Dziewczyny spisały się rewelacyjnie zdobywając I miejsce w powiecie. Nasze zawodniczki dzielnie rywalizowały z zespołami I LO, ZS nr 1, ZS nr 2 oraz ZST. Jako jedyna drużyna w zawodach nie przegrała meczu!!! Dziewczęta będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych. Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za włożony wysiłek i zaangażowanie oraz gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Skład drużyny: kapitan Kinga Kus, Mariola Krauz, Aleksandra Węgrzyn, Sylwia Szczyrba, Gabriela Stafiej, Gabriela Gołofit, Paulina Słonina, Marzena Wrona, Klaudia Podolec, Karolina Cecuła, Klaudia Słonina, Andżelika Sowa, Paulina Hawro.

Opiekun: p. Bogusław Karaś

III miejsce SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE- 11.10.2016

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Powiatowej Licealiady w dniu 11 października 2016 r. w Łańcucie.
W rywalizacji chłopców po bardzo zaciętej i emocjonującej walce do ostatniej zmiany zajęliśmy III miejsce.

Opiekun: Zbigniew Tomasik

POWIATOWA LICEALIADA 2015-2016

SZACHY INDYWIDUALNE „O PUCHAR PREZESA PZSZACH”-5.04.2016r.

W dniu 5.04.2016r.  w  I LO  w Łańcucie odbył się  Finał Powiatowy zawodów: Szachy  indywidualne dziewcząt i chłopców „O Puchar Prezesa PZSzach”.  Nasi zawodnicy dzielnie rywalizowali z przeciwnikami, wygrywając wiele partii (każdy rozegrał 7). Do finału wojewódzkiego zakwalifikować się mogło po 3 osoby w każdej kategorii.

Krystian Cebeńko zajmując w zawodach  3 miejsce,  awansował do zawodów wojewódzkich w Rzeszowie. Piotr Gach oraz Wioletta Kwiatkowska uplasowali się tuż za podium (4 miejsce). Wszystkim uczestnikom gratulujemy a Krystianowi życzymy sukcesu w finale wojewódzkim.

Skład naszej drużyny: Chwoszcz Aleksandra, Kwiatkowska Wioletta, Cebeńko Krystian, Gach Piotr, Panek Mateusz, Hawro Krzysztof.

Więcej w Galerii

PIŁKA KOSZYKOWA CHŁOPCÓW – 22.01.2016r.

W dniu 22 stycznia 2016 r. w Hali Sportowej MOSiR w Łańcucie odbyła się Powiatowa Licealiada w koszykówce chłopców. Nasi chłopcy walczyli dzielnie i ostatecznie   zajęłi IV miejsce. Najwszechstronniejszym zawodnikiem  turnieju został Długosz Kacper. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

Skład drużyny: Kacper Długosz, Krzysztof Kluz, Bartosz Jucha, Balawender Piotr, Michna Jakub, Bartosz Wiatr, Michał Chudzik, Marek Jakielaszek, Jakub Bartman, Dariusz Borcz. 

Opiekun: Bogusław Karaś

PIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT – 15.01.2016r.

W dniu 15.01.2016r. w Hali MOSiR w Łańcucie, rozegramy został Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasze zawodniczki stoczyły zacięte pojedynki z zespołami I LO, ZS nr 1 oraz ZS nr 3. Ostatecznie uplasowały się na III miejscu. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Gabriela Gołofit. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

Skład drużyny: Gabriela Gołofit, Marzena Wrona, Natalia Rejman,  Paulina Kluz, Dominika Marek, Kinga Kus, Gabriela Stafiej, Sylwia Szczyrba, Karolina Cecuła.

Opiekun: Bogusław Karaś

TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – 10.11.2015r.

W dniu 10.11.2015r. uczestniczyliśmy w zawodach sportowych w Tenisie Stołowym Drużynowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Powiatowej Licealiady. Nasi zawodnicy godnie przeciwstawili się podczas gry swoim rywalom, ulegając nieznacznie w walce o miejsce na podium. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku. Wszystkim gratulujemy.

Więcej zdjęć w Galerii

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – 3-4.11.2015r.

W dniach 3-4.11.2015r. w obiektach łańcuckiego MOSiR-u, odbyła się Powiatowa  Licealiada w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.  Rywalizacja toczyła się  w dwóch grupach po 3 zespoły. Obie ekipy godnie reprezentowały naszą szkołę, tocząc zacięte pojedynki    z przeciwnikami. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, ulegając w finale I LO w Łańcucie. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została Katarzyna Bielak. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i dziękujemy za udział i za zaangażowanie.

Więcej zdjęć w Galerii

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 2.10.2015r.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Powiatowej Licealiady    w dniu   2 października 2015 r. w Łańcucie.
Sukces odnieśli uczniowie technikum zajmując wysokie miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczennica IV klasy Katarzyna Bielak zajęła III miejsce a uczeń II klasy Tomasz Drabicki zajął II miejsce, co dało im prawo udziału                           w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych dnia 21 października 2015 r. w Kolbuszowej.

Więcej zdjęć w Galerii

SZACHY DRUŻYNOWE -20.10.2015r.

W dniu 20.10.2015r. w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie odbyły się zawody sportowe w  ramach Powiatowej Licealiady – Szachy Drużynowe. Nasza drużyna w składzie:  Aleksandra Chwoszcz, Wioletta Kwiatkowska, Krystian Cebeńko, Mateusz Panek, po zaciętych partiach zajęła  III miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyny był pan Bogusław Karaś.

Więcej zdjęć w Galerii

POWIATOWA LICEALIADA 2014-2015

Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców– ŁAŃCUT

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Indywidualnych Biegach Przełajowych w ramach Powiatowej Licealiady w dniu 26 września 2014 r. w Łańcucie.
Sukces odniosła uczennica klasy II technikum Mariola Krauz osiągając IV miejsce w kategorii dziewcząt co dało jej prawo udziału w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych dnia 16 października 2014r. w Kolbuszowej.

Drużynowe Biegi Przełajowe Chłopców– ŁAŃCUT

W dniu 8 października 2014 r. chłopcy z naszej szkoły brali udział
w Sztafetowych Biegów Przełajowych 8×800 m. w Łańcucie w ramach Powiatowej Licealiady i po bardzo emocjonującej walce minimalnie przegrali III miejsce ostatecznie plasując się na IV miejscu.

Skład drużyny: Borcz Dariusz, Markowicz Krystian, Woś Przemysław, Słonina Grzegorz, Pelc Piotr, Bartman Jakub,    

Opiekun: Zbigniew Tomasik

Piłka Ręczna Dziewcząt i Chłopców – MOSiR Łańcut

W ramach Powiatowej Licealiady w dnia 31 października i 4 listopada 2014 r. w Hali MOSiR w Łańcucie odbyły się rozgrywki w piłce ręcznej w kategorii dziewcząt   i chłopców. Dziewczęta po bardzo zaciętym i niezwykle emocjonującym meczu niestety przegrały walkę o podium i minimalnie bo jednym trafieniem do bramki przeciwnika zajęły ostatecznie IV miejsce.  Natomiast chłopcy gdyby nie kontuzja bramkarza w pierwszym meczu mogliby walczyć o pierwsze miejsce a tak musieli zadowolić się V miejscem.

Opiekun: Zbigniew Tomasik

Tenis Stołowy Drużynowy Dziewcząt i Chłopców  – III miejsce dziewcząt

W dniu 19 listopada 2014 r.  w Hali MOSiR w Łańcucie odbyła się Powiatowa Licealiada    w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców o mistrzostwo powiatu łańcuckiego zgodnie z Powiatowym  Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych.

Skład drużyny: Paulina Kołodziej, Aleksandra Węgrzyn, Bartłomiej Łuksik, Mateusz Chruszcz

opiekun:   Bogusław Karaś

Piłka Siatkowa Chłópców – Hala I LO Łańcut

W ramach Powiatowej Licealiady w dnia 9 grudnia 2014r. w Hali I LO
w  Łańcucie odbył się turniej półfinałowy w piłce siatkowej w kategorii chłopców.

Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce drużyna chłopców zajęła IV miejsce.

Skład drużyny: Tomasz Michno, Krystian Markowicz, Przemysław Woś, Łuksik Bartłomiej, Tomasz Bartman, Dawid Partyka, Adam Piwoński, Mateusz Chruszcz, Artur Majkut, Grzegorz Słonina, Bartosz Wiatr, Piotr Pelc, Karol Bieleń, Damian Kuźniar, 

Opiekun:   Bogusław Karaś

Powiatowa Licealiada w piłce nożnej  chłopców – III miejsce

W dniu 3 czerwca 2015 r. na Orliku  ZS w Wysokiej odbyła się Powiatowa Licealiada  w piłce nożnej chłopców o Mistrzostwo Powiatu Łańcuckiego  zgodnie      z Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych.  W zawodach wzięło udział 7 drużyn. Nasi chłopcy spisali się w zawodach bardzo dobrze i po bardzo emocjonujących pojedynkach zajęli III miejsce. Zawody przebiegły sprawnie w sportowej i miłej atmosferze. Opiekun:  Zbigniew Tomasik.

Finał Powiatowej Licealiady w piłce plażowej dziewcząt

W dniu 11 czerwca 2015 r. na piaszczystach boiskach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Białobrzegach,  rywalizowały  dziewczęta grające w Finale Powiatowej Licealiady  w piłce plażowej dziewcząt. Nasze zawodniczki: Kinga Kus, Gabriela Stafiej oraz rezerwowa Aleksandra Węgrzyn (najmłodsze uczestniczki zawodów) toczyły zażarte pojedynki z zawodniczkami z I LO Łańcut, ZS nr 2 Łańcut, ZST Łańcut.  Pomimo temperatury sięgająca  powyżej 30 st. C, dziewczęta  wykazały się żelazną kondycją fizyczną i odpornością psychiczną. Za zaangażowanie i  włożony wysiłek dziękujemy i gratulujemy. Opiekun:  Bogusław Karaś