Wycieczka Wadowice –Oświęcim

Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół w Wysokiej wraz z wychowawczyniami oraz księdzem katechetą w dniu 15 października wyruszyli na coroczną pielgrzymkę maturzystów.

Pierwszym miejscem wyjazdu była Papieska Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, w której została odprawiona Eucharystia w intencji młodzieży, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W czasie homilii ksiądz katecheta podkreślił jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni wiara, którą ciągle trzeba umacniać i wkładać wiele wysiłku walcząc o nią szczególnie dzisiaj, kiedy wśród młodych postrzegana jest jako nieaktualna i staromodna. Po Mszy Świętej był czas na osobistą modlitwę w miejscu, które dla św. Jana Pawła II było miejscem, w którym „wszystko się zaczęło”. Czas pobytu w Wadowicach nie mógł się odbyć bez kawy i „obowiązkowej” kremówki.

Kolejnym miejscem był Oświęcim i zwiedzanie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przekroczywszy bramę z napisem „Arbeit macht Frei” („Praca czyni wolnym”) dało się odczuć tragiczny los ludzi, którzy w tym miejscu stracili życie. Sterty włosów, butów, naczyń i okularów  to tragiczny ślad, który pozostał  po więźniach  ukazując wielkość tej tragedii.

Wspólny wyjazd był czasem zaciśnięcia więzi, modlitwy i poznania tragicznego losu ludzi z czasu II wojny światowej.

 

        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *