Wycieczka dydaktyczna klas III do rzeszowskich hoteli

Uczniowie klas III Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Usług Kelnerskich pod opieką nauczycielek zawodu odbyli wycieczkę do hoteli rzeszowskich: 4-gwiazdkowego Grand Hotelu  oraz Hotelu Ambasadorski i jedynego w mieście 5-gwiazdkowego Hotelu Bristol Tradition and Luxury, mieszczących się w na Rzeszowskiej Starówce. To nowoczesne obiekty ze wspaniałą, oryginalną aranżacją wnętrz, zarówno pokoi hotelowych, jak i sal konferencyjnych oraz restauracji.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość poznania organizacji pracy hotelu, zapoznania się z wyposażeniem pokoi, układem funkcjonalnym i wystrojem jednostek mieszkalnych. Poznaliśmy ofertę usług dodatkowych proponowanych przez hotel, a także wyposażenie  sal konferencyjnych oraz wystrój  i wyposażenie restauracji czy baru.

W Grand Hotelu wrażenie robi piękna restauracja Patio, Vinoteka oraz to, iż każdy z pokoi został indywidualnie zaprojektowany: dominują miękkie wykładziny, żywe kwiaty, różnorodność barw i wyszukane oświetlenie.

Niestety nie udało nam się zwiedzić pokoi w pozostałych hotelach, gdyż obecnie są one w 100 % wykorzystywane przez gości. Jest to dowód, że po okresie pandemii usługi gastronomiczno- hotelarskie cieszą się znowu ogromnym zainteresowaniem gości, a tym samym zawody, w których kształci Zespół Szkół w Wysokiej są i będą poszukiwane na rynku pracy. Dyrektor Hotelu Ambasadorski już zaprosił naszych uczniów po ukończeniu szkoły do pracy, gdyż obecnie hotele i restauracje mają duże braki kadrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *