Warsztaty z halibuta

W dniu 25.11.2021 uczniowie naszej  szkoły uczestniczyli w szkoleniu kulinarnym w Pałacu  Goetz w Brzesku. Tematem szkolenia była ryba halibut. Szkolenie przeprowadzono na czterech przygotowanych stanowiskach pod bacznym okiem czterech kucharzy. Uczniowie od podstaw wykonali przystawkę, halibuta, risotto, lody brzoskwiniowe. Pracowali metodą sous vide, a także azotem ciekłym. Niektóre produkty pochodziły ze spiżarni pałacowej .Degustacja odbyła się przy pięknie nakrytych stołach. Całemu szkoleniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Kucharze pieczołowicie przekazali swoją wiedzę i umiejętności naszym uczniom. Ponadto młodzież mogła zobaczyć profesjonalnie wyposażoną kuchnię, zaplecze i pomieszczenia pałacu np.: bibliotekę, kaplicę, poznała również losy rodziny Geotzów.

Szczególne podziękowania składamy pani  Prezes Halinie Gębarowskiej  oraz pani Gabrieli Wróbel z Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łańcucka”, dzięki którym uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach.

Joanna Cyran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *