Warsztaty fotograficzne w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki

W dniu 16.05.2023r. uczniowie klasy II TŻiUG oraz III TŻiUG w ramach programu „Spotkań z fotografią” mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach fotograficznych w Jarosławiu, prowadzonych przez instruktora fotografii Pana Krzysztofa Peszko.

Pierwsza część spotkania z młodzieżą miała charakter teoretyczny. Uczestnicy dowiedzieli się nieco o historii fotografii oraz o camerze obscura, która była pierwowzorem aparatu fotograficznego. Pan fotograf zwrócił uwagę uczniów na rolę dobrego światła lub funkcję cienia dla stworzenia ciekawej pracy, przedstawił zasady oświetlania przedmiotów za pomocą lamp studyjnych.

W dalszej części uczestnicy warsztatów mieli możliwość obejrzenia wystawy artysty fotografika Marcina Materniaka pt.: „Dwuchromianowe spojrzenie”.

Kolejna część spotkania była poświęcona fotografii kulinarnej. Pan Peszko przekazał uczniom wiele cennych wskazówek, dotyczących fotografowania żywności i aranżacji planu zdjęciowego. Uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać, że wykonanie ciekawego ujęcia wymaga dużo kreatywności, wytrwałości i cierpliwości.

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi Peszko za przekazanie nam cennej wiedzy z zakresu fotografowania oraz poświęcony nam czas .

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *