„W służbie prawu” – zajęcia na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie

W dniu 16.01.2024 r. młodzież naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym – p. Beatą Iwińską-Kłak oraz p. Anną Trawką uczestniczyła w zajęciach na terenie jednostki penitencjarnej – Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Zajęcia odbywały się w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży – „W służbie prawu”. Mieliśmy okazję poznać realia więziennego życia z perspektywy więźniów i funkcjonariuszy. Przekonaliśmy się, że łamanie prawa w łatwy sposób może przekreślić plany każdego na przyszłość. Przebieg zajęć obejmował film ukazujący zadania służby więziennej, prezentację funkcjonariusza Państwowej Inspekcji Transportu  dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, projekcję filmu pt. „Za pięć dwunasta” (w role wcielili się skazani), świadectwa czterech więźniów oraz wizji po jednostce wraz z funkcjonariuszem bezpieczną, specjalnie przygotowaną dla młodzieży trasą. Dzięki tak interesującym zajęciom profilaktycznym mogliśmy się przekonać, że więzienie jest bardzo trudnym doświadczeniem. Kierujemy szczególne podziękowania na ręce por. Tomasza Kwolka, który zadbał o właściwy przebieg naszych zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *