Technik hotelarstwa – specjalizacja: usługi turystyczne

Drogi ósmoklasisto!
Jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, pragniesz rozwijać swoje pasje i szukasz wymarzonego zawodu, który poszerzy Twoją wiedzę i zainteresowania – zapoznaj się z ofertą naszej szkoły!
Na początek proponujemy Ci kierunek:
Technik hotelarstwa – specjalizacja: usługi turystyczne
Do podstawowych obowiązków technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego w zakresie funkcjonowania recepcji, służby pięter, gastronomii i usług komplementarnych. Są to: planowanie i realizowanie prac związanych z obsługą gości w recepcji, w tym rozpoznawanie oczekiwań gości, prowadzenie książki meldunkowej, sporządzanie dokumentacji związanej z procedurami przyjazdu i wyjazdu gości, udzielanie informacji turystycznej, przygotowywanie informacji dotyczących przybyłych gości dla innych komórek organizacyjnych obiektu, przyjmowanie zamówień na usługi, wystawianie faktur, przyjmowanie należności; rezerwowanie usług hotelarskich, w tym dobieranie oferty hotelowej zgodnie z potrzebami gości i zasadami rezerwacji usług dla gości indywidualnych i grup; rezerwowanie usług hotelarskich z wykorzystaniem różnych systemów rezerwacyjnych; sporządzanie dokumentacji związanej z rezerwacją usług hotelarskich i przekazywanie tych danych innym komórkom organizacyjnym obiektu.
Technik hotelarstwa znajdzie zatrudnienie w hotelach, motelach, pensjonatach, restauracjach, biurach podróży jako:
• recepcjonista,
• pracownik służby pięter,
• pracownik służby parterowej,
• organizator usług cateringowych,
• barman, kelner
• pracownik ruchomej bazy hotelarskiej: lotniczej, morskiej,
kolejowej,
• pracownik stowarzyszeń i organizacji hotelarskich i
turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *