Spotkanie z instruktorem Nordic walking

Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii  w latach 20-tych  XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. To sport, który może uprawiać każdy, również młodzież w wieku szkolnym.

Wiele ciekawych informacji na temat  tej specyficznej formy sportu,  usłyszeli uczniowie  podczas spotkania z Panem Marcinem Kisałą – Instruktorem nordic walking, które odbyło się 25 października. Była to forma szkolenia obejmująca cześć teoretyczną oraz praktyczną, której głównym  celem  był zainteresowanie młodzieży właśnie ta formą aktywności.  Tym bardziej, że nie jest  to  zwykły marsz czy spacer, przy nordic walkingu pobudzanych jest do pracy aż 90% mięśni. Ponadto, jest on  polecany osobom  zmagającym się z chorobami i problemami układu ruchu. Do zalet nordic walkingu należy też zaliczyć wzmocnienie mięśni, zwiększenie ich siły, dotlenienie organizmu, lepszą kondycję i wydolność, ale też niższy poziom złego cholesterolu, dobroczynny wpływ na serce oraz układ krwionośny.

Zalet tej formy aktywności jest wiele, wiec mamy nadzieję, że to szkolenie zachęci  uczniów do  aktywnego spędzania wolnego czasu, tym bardziej, że po okresie zdalnego nauczania wszyscy musimy zadbać o swoje zdrowie, a przede wszystkim zdrowy kręgosłup.

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Kisale za poświęcony czas, który z pewnością zaowocuje przekonaniem się młodych osób do tej formy aktywności ruchowej.

Koordynatorzy Szkoły Promującej Zdrowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *