ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „NA SKRZYDŁACH BACZYŃSKIEGO”

Krzysztof Kamil Baczyński zdał maturę w 1939 roku, ale wybuch wojny uniemożliwił mu przeżywanie młodości w normalnych warunkach. Podobnie jak całe pokolenie, studiował na tajnych kursach, ale chciał także doświadczać życia, przyjaźni, miłości. Ciągłe zagrożenie śmiercią znajduje jednak odbicie w głęboko emocjonalnym tonie poezji Baczyńskiego.

Czytanie poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego nie jest łatwe. Przede wszystkim dlatego, że wiersze poety odnoszą się do najbardziej skrajnych doświadczeń.

Z twórczością poety zmierzyli się uczniowie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej wykonując prace plastyczne, zdjęcia i recytując wybrane utwory poety.

W piątek 17.12.2021 nagrodzone osoby otrzymały dyplomy i upominki. W kategorii recytacja:

miejsce zajęła Gabriela Cwynar, II Kinga Kunysz, III Marlena Ryczek, najpiękniesze zdjęcia wykonały: Patrycja Drzał i Weronika Marszał, wyróżnienie za pracę plastyczną otrzymali: Kacper Bem i Kinga Styskal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *