Rekolekcje wielkopostne

W dzisiejszym świecie Słowo Boże dla młodego człowieka nie jest atrakcyjne, bo często wzywa do odrzucenia tego co jest modne, pociągające jak i przestrzegania przykazań, które wzywają do pracy nad sobą. Dzisiejszy świat ukazuje stronę konsumpcjonizmu jako podstawową wartość, ukazuje także, że ważne jest to, co dla mnie przyjemne, korzystne, a strona duchowa jest bardzo często odrzucana.

Każde rekolekcje są okazją, wyrwania się z tej rzeczywistości i zwrócenia uwagi na to co duchowe, co związane z naszą wiarą. Tego trudu podjął się ojciec Andrzej Bielat dominikanin, który w pierwszym dniu rekolekcji przypomniał młodzieży podstawowe prawdy wiary, uświadomił do czego zostaliśmy powołani od chwili stworzenia. Przypomniał również na czym polega grzech i jakie są jego skutki. Szczególnym wydarzeniem tego dnia była droga krzyżowa ukazująca cierpienie i śmierć Jezusa.
Drugi dzień rekolekcji oparty był na postaci i twórczości polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Ojciec ukazywał postacie poety w kontekście religijnym, a także zachęcił to czytania, które rozwija wyobraźnie, jak również pogłębia wiarę. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana w intencji uczennicy naszej szkoły chorej na raka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *