Projekt Erasmus plus „ Nowe doświadczenia- nowe szanse”

W roku 2019 w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu w ramach którego uczniowie odbywają praktyki w Hotelu Harmony Bay w Limassol na Cyprze. W roku szkolnym wyjechały dwie grupy, później niestety z powodu pandemii realizacja projektu została wstrzymana na rok. Na szczęście obecna sytuacja pozwoliła nam na ponowny wyjazd.

10 października wylecieliśmy z Krakowa, pomimo późnej godziny na lotnisku w Paphos przywitało nas 27 stopni ciepła

Od 11 października rozpoczęliśmy praktyki w hotelu. W pierwszy dzień właściciel opowiedział nam o hotelu, zasadach obowiązujących pracowników, po czym zostaliśmy oddani pod opiekę kierowników części hotelowej, restauracyjnej i kuchni. Każdy z nich oprowadził nas i i krótko przedstawił warunki pracy.

Od wtorku na 7.00 lub 7.30 udajemy się do pracy. Każdy stażysta w zależności od kierunku kształcenia wykonuje zadania związane ze swoją branżą. W części hotelowej sprzątamy pokoje, balkony, korytarz. Na chwilę obecną hotel ma pełne obłożenie, a my ręce pełne roboty, ale pracownicy są bardzo mili i pomocni, więc czas do końca zmiany mija bardzo szybko.

W kuchni oprócz przygotowywania surowców do potraw, wstępnej obróbki mięsa i ryb, poznajemy także przepisy na dania kuchni cypryjskiej.

Tym razem w grupie jest tylko jeden kelner, który zajmuje się obsługą na sali konsumpcyjnej podczas posiłków.

 

Godzina 15 to koniec zmiany, i po obiedzie, który spożywamy w hotelu , mamy czas wolny. Czas wolny czyli głównie plaża, kąpiel w cieplutkiej wodzie i pełen relaks. Oprócz tego zwiedzamy miasto, odpoczywamy na promenadzie w starym porcie ( najpiękniejszej w świetle zachodzącego słońca).

 

To tak w skrócie o tej części projektu, związanej z pracą. Niedługo kilka dni wolnego i wtedy będzie o Limassol i atrakcjach turystycznych Cypru.

         

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *