Prelekcja dla rodziców

W dniu 16.11.2023 r. w czasie spotkania wywiadówkowego z rodzicami mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji pani mgr Katarzyny Czapli – psychologa zatrudnionego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie nt. „Zachowania autoagresywne – samouszkodzenia u dzieci i młodzieży szkolnej”. Dowiedzieliśmy się, że autoagresja to działanie lub szereg działań mających na celu spowodowanie psychicznej albo fizycznej szkody, która skierowana jest „do wewnątrz”. Owa tendencja do samookaleczeń, samouszkodzeń może zagraża zdrowiu, a nawet życiu. Osoba z różnych przyczyn atakuje wówczas samą siebie, powoduje to oprócz fizycznych obrażeń, również i pogłębienie obecnych już psychicznych problemów. Mogliśmy zrozumieć jak bardzo ważne jest wsparcie specjalisty, który może pomóc dziecku nauczyć się nazywać  i wyrażać swoje uczucia, a także korzystać z innych, bezpiecznych i konstruktywnych strategii radzenia sobie z napięciem, w tym uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemów, jakich doświadcza.

Dziękujemy po raz kolejny Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łańcucie za współpracę i wspieranie nas…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *