„Nie ma to jak praktyka na morzu…”

Dzięki uprzejmości firmy Unity Line Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą  w Szczecinie, po raz kolejny młodzież naszej szkoły odbywała          w okresie 27.10-10.11.2022r. ponadprogramową 2-u tygodniową praktykę na promie SKANIA (trasa Świnoujście-Ystad). Praktyki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wyjazdy są okazją do nabywania  nowych umiejętności zawodowych  oraz podnoszenia znajomości języka angielskiego. Potwierdzeniem odbytej praktyki są otrzymane certyfikaty  i referencje w języku polskim oraz angielskim.

 

„Praktyki odbyte na promie m/f  SKANIA Unity Line Ltd. były zarówno świetną przygodą, jak i lekcją przygotowującą nas do pracy w wybranych przez  nas zawodzie. Na promie spędziliśmy  dwa tygodnie. Praktyka obejmowała działy takie jak recepcja, housekeeping, kafeteria, sekcja dla kierowców, bary, kuchnia. W dziale housekeepingu pomagaliśmy przy sprzątaniu kabin, ścieleniu łóżek oraz przy przygotowaniu statku do przyjęcia pasażerów.  W recepcji dowiedzieliśmy się jak wygląda praca recepcjonisty na statku. W cafeterii, restauracji oraz sekcji dla kierowców sprzątaliśmy  sale, serwowaliśmy dania z bufetu, obsługiwaliśmy  gości, nakrywaliśmy  do stołu. W barze obsługiwaliśmy gości, serwowaliśmy  koktajle oraz utrzymywaliśmy porządek na sali barowej.  W tym czasie nauczyliśmy się obsługi wielu sprzętów i urządzeń gastronomicznych, a także, co w pracy bardzo ważne – działania w zespole. Atmosfera w pracy i w czasie wolnym była bardzo miła. Cała załoga była świetna. Pracowaliśmy dwa razy dziennie po 5 godzin. Polecamy i zachęcamy do odbycia praktyk w firmie Unity Line, ponieważ jest to fajne   i pouczające doświadczenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się ponownie odbyć tam praktyki. Dziękujemy załodze promu oraz szkole za super zorganizowaną praktykę”.

 

Praktykanci

Gabriela, Dominik, Bartłomiej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *