Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu miały na celu promowanie wartości krajobrazów towarzyszących codziennemu życiu każdego z nas, a także krajobrazów charakterystycznych dla poszczególnych regionów. Z tej okazji uczniowie klas 3 TŻiUG, 4 TŻiUG oraz 5TH/TK wzięli udział w interaktywnym quizie, dzięki któremu mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat krajobrazów występujących nie tylko w naszym regionie, ale także w całej Polsce. Z zadaniem tym najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:

Klasa 3 TŻiUG

1 miejsce- Magdalena Cwynar

2 miejsce- Karolina Buryło

3 miejsce- Monika Jakielaszek

Klasa 4TŻi UG

1 miejsce – Jakub Król

2 miejsce- Karolina Niegowska

3 miejsce- Krzysztof Kluz

Klasa 5TH/TK

1 miejsce- Jakub Cyran

2 miejsce- Adam Sieradzki

3 miejsce- Kamila Czechowicz

Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *