Konkurs Wiedzy o Sejmie

4 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie odbył się, organizowany od 2013 r., Konkurs Wiedzy o Sejmie pod patronatem Posła na Sejm Kazimierza Gołojucha i Starosty Powiatu Łańcuckiego Adama Krzysztonia. Udział wzięło ponad 40 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu łańcuckiego. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Karolina Niegowska z klasy III TŻiUG oraz Krystian Sowa z klasy II TŻUG. Uczestnicy konkursu na wstępie wysłuchali wykładu pracowników sejmu na temat trybu uchwalania ustaw, historii polskiego sejmowania i architekturze budynków sejmu. Następnie przystąpili do rywalizacji, która polegała na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy prawniczej i historycznej.

Bardzo dziękujemy Karolinie i Krystianowi za udział w tej rywalizacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *