Dzień Patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszki

30 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszki. Przypomnieliśmy zasługi tego wybitnego Polaka i żołnierza, bohatera dwóch narodów, walczącego w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych oraz przywódcę insurekcji kościuszkowskiej w 1794 roku, odznaczonego orderem Virtuti Militari oraz Orderem Cyncynata, który otrzymał z rąk Jerzego Waszyngtona. Jesteśmy dumni z naszego patrona, stanowiącego dla nas wzór wytrwałości i odwagi, walki o niepodległość naszą i innych narodów. Thomas Jefferson nazwał go najczystszym synem wolności jakiego poznał „i to wolności dla wszystkich, a nie tylko dla nielicznych i bogatych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *