A HOJ !!! PRAKTYKA MARZEŃ NA PROMACH UNITY LINE

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej, realizują prestiżowe ponadprogramowe 2-tygodniowe praktyki na promach „Skania” i „Polonia” (28.09-12.10.2023r. oraz 12-26.10.2023r). Dzięki podpisanej kilkanaście lat temu umowy pomiędzy  szkołą a firmą Unity Line Limited ze Szczecina, młodzież może przemierzać Bałtyk na trasie  Świnoujście – Ystad. Unity Line jest jedną z największych firm armatorskich działających na rynku bałtyckich przewozów promowych. Flota spółki obsługuje spedytorów, przewoźników drogowych, kolejowych oraz ruch pasażerski. Uczniowie odbywający praktyki na promach wykonują prace na wielu stanowiskach: pomagają w recepcji przy kwaterowaniu gości czy sprzedaży kabin w programie CLIFF, programują klucze do kabin w systemie VING CARD, obsługują urządzenia biurowe, w restauracji, kafeterii, barze i sekcji dla kierowców serwują dania, napoje i koktajle, pomagają przy obsłudze gości, przyjmują i realizują zamówienia, a w kuchni doskonalą swoje umiejętności przy pracach na wszystkich etapach produkcji oraz czynnie uczestniczą w przygotowaniach licznych bufetów, wykorzystując nowe techniki ekspozycji i dekoracji. Wyjazdy na takie praktyki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Praktyki na promach są niezapomnianą przygodą wprowadzającą w życie zawodowe początkujących hotelarzy, kelnerów, kucharzy, przygodą która uczy odpowiedzialności i samodzielności z dala od domu rodzinnego i szkoły. Otrzymany certyfikat jest dodatkowym atutem podczas ubiegania się o pracę zawodową. Kolejna grupa młodzieży wyjedzie na praktyki w miesiącach styczeń-czerwiec 2024.

Serdecznie dziękujemy firmie Unity Line Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Szczecinie za współpracę i umożliwienie naszej młodzieży wyjazdu i przeżycie fascynującej przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *